Amalia Mali, locul 5 la Campionatul European și premiu de la MTS

In Culturism și Fitness

La Santa Susanna, Spania, în perioada 1-6 mai 2019, s-au desfășurat Campionatele Europene de culturism și fitness, competiție la care sportivii români au obținut cele mai bune rezultate din istoria participării României la un Campionat European. Printre ei a fost și Amalia Mali, de la CSM Baia Mare, care s-a clasat pe locul 5 la categoria Junior Women’s Fitness 21-23 ani.

Sportivii FRCF care s-au clasat în primele șase locuri la Europene au fost primiți vineri, 10 mai, la sediul MTS de către domnul ministru Constantin Bogdan Matei. În cadrul întâlnirii festive, sportivii români au fost recompensați cu diplome și medalii.

Felicitări, Amalia, felicitări antrenorilor Maria Szabo și Iosif Szabo și mult succes în continuare!